fbpx
  • Facebook
  • YouTube

Warm up – pobierz karty do ćwiczeń


Loading

Warm up – pobierz karty do ćwiczeń

Warm up w wyzwaniu Codzienniekreatywnie to rozgrzewka, podczas której poznajemy uczestniczki, piszemy, dlaczego chcemy nauczyć się letteringu oraz omawiamy niezbędne materiały. Wyzwanie odbywa się na instagramie –tutaj.

IMG 8716 1024x768 - Warm up - pobierz karty do ćwiczeń

Who? Nice to meet you!

Wow, nie spodziewałam się aż takiego odzewu ! Przyłączyło się tyle nowych osób. Dostaję też od wcześniejszych uczestniczek pozytywny feedback, że nauka ze mną podczas wyzwania okazała się bardzo owocna, że nadal trenujecie i tworzycie własne kartki okolicznościowe. To jeszcze bardziej mnie zmotywowało, aby dzielić się z wami kolejnymi materiałami, podsuwać wskazówki, wrzucać filmiki instruktażowe oraz podsyłać wam kolejne karty do ćwiczeń!

Why do you need it?

Dlaczego chcesz nauczyć się letteringu? Masz jakiś konkretny cel? Gdy ja zaczynałam, nie miałam najmniejszego pojęcia do czego może mi się przydać ta umiejętność ! Po prostu uważałam, że lettering jest cool i ja też tak chcę. W miarę postępu moich umiejętności zaczęłam robić własne kartki świąteczne, potem urodzinowe. Potem był fotokalendarz jako prezent. Zaczęłam tworzyć moje flipcharty na szkolenia, które prowadzę w pracy. To był wielki przełom. Moje plakaty w pracy zyskały ogromne uznanie i podziw. Bardzo często ludzie w pracy wypytują mnie jak ja to robię 🙂 świetny temat na przełamanie lodów 🙂

Piękne pismo można wykorzystać na wiele sposobów. Jaki jest Twój cel?

Ja zabrałam się w ostatnią niedzielę za mój pierwszy projekt z pisakami tekstylnymi i stworzyłam fajną poszewkę na poduszkę. Chcesz zobaczyć jak to zrobiłam ? Zajrzyj na youtube – tutaj.

IMG 8786 768x1024 - Warm up - pobierz karty do ćwiczeń
lettering pisakami tekstylnymi edding
FullSizeRender 768x1024 - Warm up - pobierz karty do ćwiczeń
lettering pisakami tekstylnymi edding

How to letter?

Zaczynamy od oszukanej kaligrafii, czyli od faux calligrpahy- to najprostsza technika towrzenia pięknych liter. A na dodatek nie potrzebujesz do niej żadnych specjalnych brush penów. Wystarczą ci zwykłe flamastry, kredki lub cienkopis. Chcesz już zacząć ćwiczyć? Nie ma problemu tutaj możesz pobrać szablon. Na youtube znajduje się też krótki tutorial jak zabrać się za tę technikę – obejrzyj.

a 1024x678 - Warm up - pobierz karty do ćwiczeń

Karty do ćwiczeń

Podsumowując pierwszą część wyzwania przygotwałam gotowe karty, które możesz ściągnąć, wydrukować i ćwiczyć razem z nimi.

Szukasz więcej inspiracji ?

Jeśli szukasz więcej inspiracji, zachęcam cię do zakupu mojego najnowszego przewodnika do hand letteringu, zawierącego wszystkie technki, karty do ćwiczeń oraz gotowe projekty. Zobacz tutaj.

Snapseed 1024x678 - Warm up - pobierz karty do ćwiczeń
hand lettering przewodnik 1024x819 - Warm up - pobierz karty do ćwiczeń
Hand lettering przewodnik

Do usłyszenia!

Mariola

Mariola Nowak-Jäger

About Mariola Nowak-Jäger

  •  

    Leave a Comment