fbpx
 • Facebook
 • YouTube

Wyzwanie letteringowe na instagramie #codzienniekreatywanie -edycja październikowa


Loading

Wyzwanie letteringowe na instagramie #codzienniekreatywanie -edycja październikowa

Wyzwanie letteringowe -hasła na październik

Uff, nowy miesiąc już się zaczął- pora na kolejne hasła w nowym miesiącu. I tym razem edding Polska jest z nami na pokładzie 🙂 Motywem przewodnim października jest “Lettering is my yoga” – myślę, że praktyka letteringu w jesienne długie wieczory jest najlepszym, odprężającym zajęciem 🙂

pazdiernik 2019 1024x771 - Wyzwanie letteringowe na instagramie #codzienniekreatywanie -edycja październikowa
hasła na październik

Zajmujemy się layoutem- czyli tworzymy kompozycję

We wrześniu poznałyśmy trzy techniki letteringu. Tym razem piszemy hasła mieszając te techniki, tworzymy kompozycję, nadając naszej pracy jeszcze więcej życia 🙂

Na youtube opublikowałam material, w którym pokazuję, jak zacząć kompozycję, jeśli do ułożenia mamy kilka wyrazów. Zapraszam Cię- obejrzyj to nagranie, wszystko Ci się rozjaśni.

Nagranie znajduje się tutaj- klik

Wskazówki podczas wyzwania październikowego

W październiku mamy 16 haseł- zajrzyj na instagram- tutaj. Piszemy je co drugi dzień. Podzieliłam te hasła na cztery grupy:

Hasła od 1-7 : stosujemy strzałki oraz ramki jako elementy ozdobne

Hasła 9-15 : tutaj dodajemy wstążki

Hasła 17-23 : wkraczają na pokład kreseczki , kropelki, zawijaski

Hasła 25-31: w tym etapie dodajemy małe ilustracje, np. kwiatki

Ważne jest, abyś podczas wyzwania dodała każdy z wyżej wymienionych elementów do swojego letteringu. Tylko tak, zaczniesz bardziej analizować pisane wyrazy, sentencje. W każdym z etapów podnosisz sobie poprzeczkę i mieszasz techniki letteringu oraz dodajesz kolejne elementy ozdobne. W zależności od sentencji możesz dodawać ich mniej lub więcej. To ty decydujesz jak wygląda efekt końcowy.

Materiały do ćwiczeń

Osoby, które kupiły mój przewodnik do nauki hand letteringu –klik , mogą skorzystać z gotowców, które znajdują się w ebooku. Dla osób nie posiadających mojego przewodnika, przygotuję już wkrótce kilka inspiracji do pobrania oraz do ćwiczeń.

Zachęcam również do zapisania się na mój newsletter, w którym co dwa tygodnie dostarczam dawkę inspiracji oraz dodatkowe materiały do ćwiczeń.

DSC 4696 1024x678 - Wyzwanie letteringowe na instagramie #codzienniekreatywanie -edycja październikowa
przewodnik do nauki letteringu z 15-stoma rozdziałami

Baw się dobrze !

życzę Ci udanej zabawy z letteringiem, obserwuj moje relacje na instagramie, tam regularnie przemycam więdzę na temat letteringu. Gwarantuję Ci, że pracując z moim przewodnikiem oraz z szablonami do ćwiczeń już wkrótce zobaczysz spektakularne postępy. Ja przeszłam moją przygodę z letteringiem od samego początku – miałam wzloty i upadki, i dlatego tak łatwo i radośnie przychodzi mi teraz przekazywanie wiedzy na tej temat dalej. Zatem jeśli chcesz się nauczyć – zostań ze mną. Otrzymujesz wszystkie niezbędne materiały oraz informacje z jednej ręki.

przewodnik mar art nauka letteringu 768x509 - Wyzwanie letteringowe na instagramie #codzienniekreatywanie -edycja październikowa

Cieszę się na Twój udział.

Do usłyszenia

Mariola

po prostu zacznij 1024x658 - Wyzwanie letteringowe na instagramie #codzienniekreatywanie -edycja październikowa

Mariola Nowak-Jäger

About Mariola Nowak-Jäger

 •  

4 komentarze

 •    Reply

  Najfajniesze wyzwanie na instagramie. Podziwiam Cię za Twoją wiedzę na temat handletteringu – wspaniale tłumaczysz. Mój lettering od razu się poprawił, ćwiczę z Twoimi materiałami. Uwielbaim Newsletter !!! Jesteś bardzo zaangażowana w to co robisz i każdy to czuje i widzi. Pozdrowienia !!!

  •    Reply
   Mariola Nowak-Jäger Październik 6, 2019 at 8:23 pm

   hej Agnieszka, dziekuje za mile slowa 😉
   wkladam w to wyzwanie od samego poczatku cale moje serce, ciesza mnie wszysrtkie wasze pozytywne komentarze. Czesto dostaje wiadmosci prywatne od osob, ktore ze mna zaczely. To bardzo motywuje do dalszego zaangazowania 🙂

 •    Reply

  Popieram Agnieszkę dzięki filmikom Marioli załapałam jak pisać “m” ❤

Leave a Comment