• Facebook
  • YouTube

Loading

Jak wykonać kartkę świąteczną „choinka” -szablon

Kartka świąteczna letteringowa choinka

Kartka „świąteczna choinka” to prosty, ale zarazem piękny projekt, który wykonasz w klika minut i z pewnością zaskoczysz swoich bliskich.

Dziś wykonamy wspólnie kartkę świąteczną. Krok po kroku 🙂 Jeśli szukasz gotowych szablonów zajrzyj do mojego przewodnika świątecznego. Znajdziesz w nim klikadziesiąt pięknych letteringów, które są godne Twojej uwagi.

Do wykonania potrzebujesz

-dwa cieńkopisy o różnych grubościach końcówek, np. Tombow 01 i 03 lub stabilo F i M

-jasny papier lub brązowy, np. Mondi 100g, lub inny w formacie A6

-ciemny papier np. Clairefontaine format A6

-połyskujące markery (srebrny lub złoty), np. edding markery olejowe grubość 2 mm lub edding żelowy długopis: wykonamy nim oszukaną kaligrafię

-ołówek, gumka, ekierka

Krok 1

Narysuj najpierw ołówkiem zarys kompozycji pod lettering w formie choinki. W tym celu nakreśl ołówkiem linię prostopadłą na środku kartki z odstępem 3,5 cm od góry i 2 cm od dołu. Na wysokości 3,5 cm –licząc od dołu narysuj linię równoległą, a nastęnie w odstępie 1 cm dorysuj 6 pozostałych liń, skracjąc każdą kolejną o 0,5 cm z prawej i lewej strony.

nauka letteringu
zarys choinki

Krok 2

Wykonaj ołówkiem lettering zaczynając od pierwszej linii. Staraj się połączyć większe oraz mniejsze litery ze sobą- Twoja kompozycja będzie jeszcze ciekawsza, ponieważ mix kilku stylów wygląda kreatywnie.

projekt diy choinka
szkicujemy napisy ołówkiem

Krok 3

Popraw teraz wszystkie literki cienkopisem (najlepiej tym cieńszym w rozmiarze F). Poczekaj, aż cieńkopis wyschnie i wymaż pozostałości ołówka.

świąteczny projekt kartka bożonarodzeniowa choinka
poprawiamy ołówek cieńkopisem

Krok 4

Zastosuj teraz technikę oszukanej kaligrafii tzn. wymaluj od środka wszystkie linie w literach, które idą w dół. Twój lettering jest teraz jeszcze piękniejszy.

oszukana kaligrafia
oszukana kaligrafia

Krok 5

Cieńkopisem w rozmiarze M dorysuj lampki ze światełkami oraz gwiazdkę na czubku choinki. Na sam koniec narysuj małą doniczkę.

choinka świąteczna lettering
dodajemy lampki i gwiazdki

Drzewko na czarnym papierze

Spróbuj wykonać podobny napis na czarnym papierze, wykorzystując w tym celu złoty żelowy długopis edding. Tym razem nakreśl ołówkiem same punkty, w których będzie się zaczynał i kończył Twój lettering. Jeśli nie czujesz się na tyle, aby pisać od razu żelopisem, nakreśl literki delikatnie ołówkiem. Gdy będziesz je poprawiać złotym kolorem, staraj się idealnie pokryć ołówek, poniważ nie będziesz musieć go wymazywać. Na koniec zastosuj technikę oszukanej kaligrafii oraz dorysuj lampki, gwiazdki oraz doniczkę.

żelopisy edding złote  do letteringu
złoty napis na czarnej kartce

Gotowe! Podaruj bliskiej Ci osobie te świąteczne wyjątkowe życzenia! Z pewnością wywoła ona uśmiech na jej twarzy.

kartka świąteczna choinka szablon

Podobała Ci się ta instrukcja? Konicznie zostaw swój komentarz pod tym postem i podziel się linkiem do tego wpisu na instagramie.

ozdobne koperty lettering choinka
pamiętaj, aby udekorować koperty

let it snow lettering
inny przykład kartki, tym razem biały napis

Vlogmas na youtube

vlogmas
Vlogmas

Przez cały grudzień publikuję na moim kanale youtube tzw. vlogmasy. Pokazuję w nim projekty diy przy użyciu hand letteringu. Z pewnością znajdziesz kilka interesujących projektów godnych Twojej uwagi. Zapraszam Cię serdecznie.

Merry christmas and happy lettering!

Mariola Nowak-Jäger

About Mariola Nowak-Jäger

  •  

    Leave a Comment