fbpx
 • Facebook
 • YouTube

Wyzwanie letteringowe #codzienniekreatywnie i nauka letteringu


Loading

Wyzwanie letteringowe #codzienniekreatywnie i nauka letteringu

Wyzwanie letteringowe #CodziennieKreatywnie jak to się zaczęło ?

Nauka letteringu oraz wyzwania kreatywne na instagramie idą w parze. Wyzwanie rozpoczęłam z mojej inicjatywy w lipcu zeszłego roku. Napisałam do kilku dziewczyn zapytanie, czy mają ochotę się przyłaczyć i tak to się zaczęło, Na początku nosiło ono nazwę wakacyjny lipiec, wakacyjny sierpień, kreatywny wrzesień i w listopadzie wybrałyśmy nową nazwę, a mianowicie codzienniekreatywnie. Na samym początku celem wyzwania było wspólne malowanie lub letteringowanie, a od maja tego roku wyzwanie zmieniło całkowicie swoją formę i nabrało charakteru dydaktycznego. Cel wyzwania to nauka letteringu oraz podstawowych technik z nim związanych. Uczestniczki mają okazję nauczyć się pięknie malować litery ( pisłam o tym tutaj). Od listopada, każda z edycji wyzwania jest honorowana nagrodami dla uczestniczek. I tym razem na pokładzie jest z nami edding Polska!

back to the basics 1024x724 - Wyzwanie letteringowe #codzienniekreatywnie i nauka letteringu
nauka letteringu na instagramie: https://www.instagram.com/p/B1uD-WJCDn2/ https://blog.mar-art.org/?product=szablon-do-nauki-brush-letteringu

Po co w ogóle wyzwanie ?

Podjęcie wyzwania w jakiejkolwiek dziedzinie, czy to sport, nauka języka kształtuje nasz charakter. Z kolei nauka kaligrafii, malarstwa, bądź letteringu wspaniale wycisza i uspokaja umysł. Wieczorem zamiast siedzieć przed TV wolę zrobić nową piękną grafikę. Ostatni raz oglądałam TV chyba zimą, gdy byłam chora. Regularny udział w wyzwaniu codzienniekreatywnie pozwoli ci nauczyć się pieknego letteringu, pod okiem experta i to całkowicie za darmo. Z masą wskazówek, porad i darmowych szablonów do ćwiczeń.

Snapseed 768x1024 - Wyzwanie letteringowe #codzienniekreatywnie i nauka letteringu
nauka letteringu https://blog.mar-art.org/?p=302

Nauka letteringu i cztery bloki tematyczne

We wrześniu pojawiły się 4 bloki tematyczne:

 • Warm up – czyli rozgrzewka to 3 hasła, które możesz wykonać dobrowolną techniką. Interpretacja leży w twoich rękach. Najciekawsze prace jak zwykle będą repostowane 🙂
 1. WHO ? Nice to meet you! W pierwszym dniu wyzwania przedstawiamy się, napisz jak masz na imię, skąd jesteś, opowiedz nam o swoich zainterosowaniach, pasjach. Napisz co zechcesz. Pozwól się poznać. Może nawiążesz z kimś bliższą znajomość?
 2. WHY do you need it? Napisz tutaj dlaczego chcesz nauczyć się letteringu, jak długo się uczysz i jaki masz cel? Chcesz tworzyć piękne kartki okolicznościowe, a może flipcharty? Napisz swoją motywację. Będzie mi łatwiej ci podpowiadać podczas tworzenia twoich pięknych prac.
 3. HOW to letter? W tej części powiedz jakich materiałów będziesz używać. Jakie masz flamastry, brush peny, co się u ciebie sprawdza, a co nie? W jakim notatniku piszesz, jaki papier lubisz. To idealna okazja, aby wymienić się swoim doświadczeniem z innymi uczestniczkami wyzwania.
 • Faux calligraphy – to najprostsza technika podczas tworzenia letteringu. W moim starszym wpisie znajdziesz szablon – zachęcam do pobrania i ćwiczenia. Dzięki oszukanej kaligrafii bardzo szybko uzyskasz wspaniałe efekty. Na youtube umieściłam również film instruktażowy – zajrzyj tutaj, jeśli potrzebujesz pomocy.
 • Brush lettering – tym razem hasła wykonujemy przy użyciu brush pena, lub pędzla. Również tutaj przygotowałam dla ciebie gotowy szablon do ćwiczeń.
 • Bounce lettering – ostatnia z technik, którą ćwiczymy we wrześniu. Zapisując się na mój newsletter- tutaj – otrzymasz ode mnie jeden rozdział z mojego ebooka, właśnie poświęcony bounce lettering, czyli tańczącym literom.

Nauka letteringu? Po prostu zacznij !

Jesteś początkująca i obawiasz się, że nie dasz rady? Ja też byłam! Nauka letteringu to nie sprint, lecz maraton. Jeśli się przyłożysz do nauki, osiągniesz piękne efekty. Podczas wyzwania otrzymasz masę wskazówek, pokażę ci najczęściej popełnione błędy, a osobom zaawansowanym pokażę jak uniknąć złych nawyków. I jak gotowa? Po prostu zacznij!

po prostu zacznij 1024x658 - Wyzwanie letteringowe #codzienniekreatywnie i nauka letteringu
Po prostu zacznij ! Nauka letteringu

Hand lettering – przewodnik do nauki letteringu w postaci ebooka

Potrzebujesz więcej materiałów, szablonów wskazówek? Mam dla ciebie rozwiązanie. Kompedium wiedzy na temat hand letteringu w postaci ebooka – kup teraz !

hand lettering przewodnik 1024x819 - Wyzwanie letteringowe #codzienniekreatywnie i nauka letteringu
ebook do pobrania https://blog.mar-art.org/?product=ebook-lettering https://blog.mar-art.org/?product=ebook-lettering

Zapraszam na pokład wyzwania!

logo Mar Art 1 1024x735 - Wyzwanie letteringowe #codzienniekreatywnie i nauka letteringu
nauka letteringu https://blog.mar-art.org/?page_id=385
Mariola Nowak-Jäger

About Mariola Nowak-Jäger

 •  

  Leave a Comment