fbpx

„Sketchnotes, czyli notatki z radością” to kurs online dla osób początkujących, pragnących nauczyć się notować wizualnie. Aby przystąpić do kursu nie są wymagane żadne umiejętności! Pokażę Ci jak z podstawowych kształtów wyczarujesz każdy rysunek.

Po zakupie kursu możesz wystartować od razu z nauką – gwarantuję Ci, że masz wszystkie narzędzia pod ręką, aby zacząć.

Zapoznaj się proszę z treściami poniżej, aby sprawdzić, czy ten kurs jest dla Ciebie.

co to są sketchnotes 1 150x150 - Sketchnotes kurs online

Its’s about ideas, not art!

Dla kogo jest kurs online ``Sketchnotes`` ?

 • uczniów
 • studentów
 • oraz osób dorosłych,

które chcą zwiększyć swoje efekty uczenia się. Notowanie wizualne pomaga lepiej zapamiętać przerabiane treści. Dowiesz się na czym polega the dual coding theory i dlaczego warto wprowadzić do swoich notatek proste elementy graficzne.

Ponadto kurs jest skierowany do osób, które na codzień robią zwykłe notatki, czy to na szkoleniach, prezentacjach konferencjach i wychodzą z kilkunastoma stronami zapisanymi drobnym maczkiem. Pokażę Ci jak podejść do procesu notowania i zapisać, bądź narysować tylko kluczowe treści.

Prowadzisz bullet journal ? To wspaniale, również tutaj możesz wykorzystać sketchnotes.

 • szkoleniowców
 • prezenterów
 • nauczycieli
 • wykładowców

i wszystkich innych, którzy chcą przyciągnąć uwagę swoich słuchaczy, wizualizować dane projektowe, przedstawić skomplikowane procesy w przystępny i zrozumiały sposób, planować z mapą myśli.

Proste elementy graficzne pomogą Ci podczas wystąpień zainteresować Twoich odbiorców. W kursie krok po kroku poznasz wszystkie podstawowe elemeny tworzenia prostych grafik.

Pokażę Ci również, że i Ty potrafisz rysować!

Dla osób, które nie mają możliwości uczestnictwa w warsztatach na żywo i pragną w zaciszu domowym nauczyć się notować wizualnie.  Podam Ci wszystkie składniki jak wykonać proste sketchnotki.

Do kursu są dołączone przykłady i ćwiczenia w plikach pdf, możesz w swoim tempie przerobić treść kursu i wracać do niego w każdej chwili. Zatem nic Ci nie umknie!

Zawartość kursu

Moduł I – wprowadzenie, co to są sketchnotes, podstawowe wskazówki, the dual coding theory

Moduł II – elementy graficzne

Moduł III – kroje pisma

Moduł IV – ludzie i emocje

Moduł V – bank ikon i jak zrobić kompozycję w sketchnotes

Moduł VI – zakończenie, polecane książki i fajne miejsca w sieci

Lekcje trwają od 5 do 20 minut. Każdą lekcję możesz zatrzymać w dowolnym momencie i wracać do niej tak często, jak potrzebujesz.

Przewodnik w formie pdf pozwoli Ci zrekonstruować treści, które omawiam w kursie. Dodatkowo w dołączonej checkliście znajdziesz ćwiczenia podsumowujące każdy z modułów.

sketchnotes ułatwiają zapamiętywanie

IMG 3132 150x150 - Sketchnotes kurs online

Każdy potrafi rysować! Ty także!

IMG 3893 150x150 - Sketchnotes kurs online

Przykłady wykorzystania sketchnotes

IMG 3133 150x150 - Sketchnotes kurs online

CO ZYSKUJESZ PRZYŁĄCZAJĄC SIĘ DO KURSU ?

W kursie online znajdziesz skumulowaną wiedzę na temat notowania wizualnego.

Krok po kroku pokażę Ci jak zacząć i co jest istotne podczas wykonywania notatek.

Pokażę Ci jak narysować podstawowe elementy graficzne oraz rysunki. Po przerobieniu kursu możesz wracać do niego wielokrotnie i rysować razem ze mną podstawowe kształty.

Po przerobieniu kursu online Twoje notatki będą ładniejsze i bardziej przejrzyste. Zaczniesz lepiej zapamiętywać treści, których się uczysz. Jeżeli jesteś prezenterem zaskoczysz swoich odbiorców nową techniką prezentacji.

KIM JESTEM ?

Zajmuję się sketchnotes od 2017 roku – głównie w mojej firmie, gdzie wykorzystuję metody wizualne podczas prezentacji pracując z flipchartem. Jestem autorką notatek wizualnych z jednej konferencji Kamili Rowińskiej, które trafiły do ponad 12 tys. osób.

Wpółpracuję i organizuję warsztaty kreatywne z edding Polska.

Od 2017 prowadzę rocznie około 15 szkoleń i krótkich prezentacji z zakresu prawa budowlanego oraz prawa budżetowego w firmie GMSH, w której jestem aktywna zawodowo od 2011 roku. Dodatkowo prowadzę szkolenia z zakresu oprogramowań wykorzystywanych w naszej firmie. Podczas szkoleń i prezentacji wykorzystuję metody myślenia wizualnego, które cieszą się ogromną popularnością.

Szkolę rocznie około 200 inżynierów i architektów.

 • mgr inż. Technolog żywności i żywienie człowieka
 • Master of science  Ekonomia
 • mama
 • żona
 • pracownik na pełnym etacie w GMSH
 • miłośniczka letteringu, sketchnotes i watercolor
 • więcej przeczytasz o mnie tutaj

Zapraszam Cię na pokład kursu online

Sketchnotes 1024x727 - Sketchnotes kurs online
Scroll to Top