fbpx
  • Facebook
  • YouTube

Recenzja stabilo brush pen 68 – czy warto ?


Loading

Recenzja stabilo brush pen 68 – czy warto ?

25 kolorów Stabilo brush peny- recenzja

To moja pierwsza recenzja na blogu. W dzisiejszym poście przedstawiam Ci brush peny stabilo “Brush pen 68”, które ukazały się w pażdzierniku 2019 roku na rynku niemieckim i powoli są już dostępne w innych krajach. Być może, gdy czytasz tego posta, stabilo dotarło już na polski rynek i zastanawiasz się, czy je kupić.

Produkt został przeze mnie zakupiony i nie jest częścią żadnej kampanii reklamowej.

IMG 2328 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

Stabilo brush pen 68 występuje w 25 kolorach. Można zakupić również mniejsze zestawy. Ja wybrałam ten największy, na amazon kupiłam mój zestaw jeszcze w przedsprzedaży za oszałamiająco niską cenę ok. 26 EUR z przesyłką, zatem cena wynosiła ok. 1 EUR za sztukę.

IMG 2329 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

Końcówka filcowa – idealna dla początkujących

Końcówka jest filcowa oraz dosyć spora. Napiszesz nimi duże litery, dlatego osoby początkujące dobrze sobie z nimi poradzą. Jeśli jesteś na samym początku swojej drogi z nauką brush letteringu przeczytaj koniecznie moje starsze posty na temat najczęściej popełnianych błędów podczas nauki oraz o tym jak zacząć.

IMG 2330 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?
recenzja stabilo brush pen

Mocne soczyste kolory

W pudełku z 25 kolorami znajdziesz przepiekną soczystę paletę barw. Kolory są bardzo mocne i ciemne, Nawet odcienie, które wydawałoby się, że są pastelow, w rzeczywistości są bardzo ciemne, wręcz neonowe.

IMG 2332 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

Jak się nimi pisze ?

Jak po maśle… idealnie leżą w ręce, końcówka sunie się po gładkim papierze bardzo dobrze. Brush peny stabilo 68 piszą bardzo podobnie do edding 1340, również wielkość końcówki jest bardzo podobna.

IMG 2333 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

Kilka przykładowych letteringów wykonanych stabilo brush pen 68

Wykonałam niewiele letteringów przy użyciu tych brush penów. Nawet kolory pastelowe są bardzo ciemne, prawie neonowe.

IMG 2340 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?
IMG 2339 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

FullSizeRender - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?
IMG 2257 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

Krótka żywotność i rozstrzępione końcówki

Ale do brzegu…Mimo tych wszystkich zalet i ochów oraz achów, które zawarłam we wcześniejszych akapitach przechodzę do wad, gdyż one są bardzo znaczące i decydują o zakupie. Brush peny stabilo nie są niestety długo żywotne. Na samym początku pisałam za każdym nowym razem innym kolorem, bardzo krótko męczyłam jeden i ten sam brush pen. Po 3,5 miesiącach zaczęłam przyglądać się im bliżej, jak się zmieniają i czy końcówki się rozstrzępiają.

Niestety po dłuższym użytkowaniu końcówka strzępi się. Dla przykładu napisałam alfabet. Przyglądając się z bliska widać, że cieńkie linie są nieidealne.

IMG 2334 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

Zwróć uwagę na literę “d”, w której cieńka linia jest postrzępiona.

IMG 2335 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

Tak samo w “A” – bardzo wyraźnie widać , gdzie linia się rozjeżdża i jest nieładna.

IMG 2336 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?
IMG 2337 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

Tutaj dla porównania napisałam na czarno słowo “ma” rozwalonym brush penem stabilo 68 oraz na pomarańczowo jeszcze dobrym brush penem. Mam nadzieję, że teraz widzisz różnicę w cienkiej linii. Tak mają wyglądać różnice między grubą oraz cieńką linią.

IMG 2338 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?
brush lettering brush pen

Teraz po kilku miesiącach pisania jestem zdecydowanie rozczarowana stabilo i wiem, że raczej już ich nie kupię. Piękne soczyste kolory nie mają znaczenia, gdy żywotność jest taka krótka. Nie pisałam tymi brush penami aż tak często, dlatego nie powinny, aż tak szybko się strzępić. Jestem rozczarowana. Jedyny plus to ogromna paleta kolorów, nie wszystkie się roztrzępiły naraz, dlatego jeszcze sobie nimi popiszę. I cena była w porządku.

Cieszę się, że nie wyrwałam się z tą recenzją stabilo brush pen 68 jak Filip z konopii zaraz po samym zakupie. Po dłuższym użytkowaniu widzę też wady, a nie tylko same zalety.

Czy warto ?

Jeśli masz dużo brush penów w swoich zasobach i szukasz nowych ciekawych kolorów – to tutaj je znajdziesz. Jeśli nie będziesz nimi dużo pisać, na trochę Ci wystarczą. Nie spodziewaj się jednak, że będą Ci służyć latami.

Mam nadzieję, że spodobała Ci się ta recenzja stabilo brush pen 68. Postaram się regularnie publikować nowe recenzje, aby przedstawić Ci różne modele brush penów. W kolejnym poście opiszę brush peny edding 1340.

FullSizeRender - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

Zostaw mi koniecznie swoją opinię, czy ten post okazał się dla Ciebie pomocny. A może masz już te brush peny. Co sądzisz o nich?

Aby nie przegapić nowych postów zapisz się na newsletter, który wysyłam co drugi piątek każdego miesiąca. Ponadto po zapisie otrzymasz bezpłatny rozdział mojego przewodnika do nauki hand letteringu oraz dostęp do freebies.

hand lettering przewodnik 1024x819 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?

Pozdrawiam

Mariola

po prostu zacznij 1024x658 - Recenzja stabilo brush pen 68 - czy warto ?
Mariola Nowak-Jäger

About Mariola Nowak-Jäger

  •  

    Leave a Comment