fbpx
  • Facebook
  • YouTube

Stwórz 20 alfabetów do letteringu


Loading

Stwórz 20 alfabetów do letteringu

Stwórz z nami 20 alfabetów, które wykorzystasz w letteringu

Witam wszystkich letteringiwców -tych początkujących, szukających wskazówek jak zacząć , jak i tych zaawansowanych, którzy utknęli w miejscu i czują, że potrzebują motywacji lub inspiracji. Rozpoczynamy na grupie na facebooku oficjalnie pierwszą akcję, podczas której stworzymy wspólnie 20 alfabetów. Na koniec zabawy powstanie 20 wspaniałych alfabetów, a Ty stworzysz swoją bibliotekę inspiracji. Alfabety wykorzystasz niejednokrotnie podczas tworzenia letteringu. Gdy opuści Cię wena- otworzysz zeszyt i masz wszystko na tacy.

Ale po kolei…

Notatnik i pisadła

Przygotuj sobie notatnik, ja tym razem sięgnęłam po notatnik w kropki z gładkim satynowym papierem, gdyż taki papier nie niszczy brush penów. Zachęcam Cię również do przeczytania wpisu na temat najczęściej popełnianych błędów podczas nauki brush letterignu. Zajrzyj koniecznie jeśli jesteś osobą początkującą.

W zeleżności jaką technikę wybierzesz – przygotuj cienkopisy do oszukanej kaligrafii oraz brush peny do brush letteringu. O technikach w letteringu oraz rodzajach brush penów pisałam w moim pierwszym wpisie na blogu. Przy okazji zobaczysz moje prace z 2017 roku. Wow, jak różnica. Dobrze, że się nie poddałam i dalej trenowałam z uporem maniaka.

Podpisujemy kartki w notatniku

W prawym górnym rogu na każdej stronie notatnika napisz ołówkiem jedną literę alfabetu, a, b,c, itd. W zależności, czy uwzględnisz x i v, wyjdzie Ci ponad 30 stron. Teraz przejdź na stronę z literą “i”.

Kwadraciki na litery

Przejdź do strony na, której jest litera „i” – dlaczego nie zaczynamy od „a”? Mówiłam o tym w moim najnowszym nagraniu na youtube oraz w moim poście na blogu. Odsłuchaj to nagranie lub przeczytaj wpis jeśli nadal masz wątpliwości, lub po prostu mi zaufaj.

Teraz narysuj 20 kwadracików na jednej stronie , u mnie są to wymiary 5×5
Następnie podpisz stronę np. 20 ways to letter „i” lub po prostu po polsku – 20 sposobów jak napisać „i” – po angielsku jakoś krócej i bardziej cool.

IMG 2275 - Stwórz 20 alfabetów do letteringu
“a” z 2018 roku

Ruszamy !

A teraz zacznij wypełnić kwadraciki literką „i”, pisząc ją różnymi stylami.
Jeśli nie masz pomysłu jak od razu napisać 20 różnych wersji jednej litery – nic nie szkodzi, poczekaj, zostaw puste miejsca i zainspiruj się innymi pracami, które będą umieszczać inne uczestniczki zabawy. Możesz pobrać również moje bezpłatne szablony i się zainspirować, znajdziesz tam przykładowe alfabety do letteringu. Abonując mój newsletter otrzymasz dostęp do freebies, a w nich całej biblioteki inspiracji.

IMG 2278 - Stwórz 20 alfabetów do letteringu
moja wersja literki “i” z 2020

Pochwal się swoimi postępami

Wrzuć koniecznie swoje zdjęcie na grupie i pochwal się swoimi literkami. Ja, jak również inne uczestniczki na pewno będą Ci dopingować w Twoich staraniach. Mirosława oraz Lizzy wrzuciły już piękne efekty swoich prac. Koniecznie zajrzyj na grupę i obejrzyj postępy dziewczyn.

Pracuj w swoim tempie. Będę starała się dodawać co tydzień nowe litery. Jeśli działasz szybciej – super ! Pochwal się efektami! Na koniec zabawy powstanie 20 wspaniałych alfabetów, a Ty stworzysz swoją bibliotekę inspiracji do letteringu.

IMG 2276 - Stwórz 20 alfabetów do letteringu
mój stary alfabet z 2018 roku, którego nigdy nie dokończyłam

Do usłyszenia ! Zostaw mi proszę koniecznie komentarz , czy przyłączysz się do akcji.

Pozdrawiam

Mariola

po prostu zacznij 1024x658 - Stwórz 20 alfabetów do letteringu
Mariola Nowak-Jäger

About Mariola Nowak-Jäger

  •  

    Leave a Comment