fbpx
  • Facebook
  • YouTube

Lettering na złotym akwarelowym tle


Loading

Lettering na złotym akwarelowym tle

Premiera kursu online “Hand lettering” wyssała ze mnie ostatnie resztki energii. Po mału wracam do siebie. Tym razem znowu chwyciłam za farby akwarelowe i wykonałam prosty projekt. W tym wpisie pokażę Ci krok po kroku jak wykonać lettering na akwarelowym tle. Może skusisz się i wykonasz coś podobnego?

Oklej taśmą czarny papier

tło akwarelowe - Lettering na złotym akwarelowym tle

Wybierz obszar swojej pracy, może to być kwadrat, prostokąt, koło lub inna figura geometryczna i wyklej ją taśmą. Ja wybrałam czarny papier. Nie jest to papier akwarelowy.

Namaluj złotą farbą różne formy

lettering akwarela - Lettering na złotym akwarelowym tle

Ja wybrałam złotą farbę i namalowalam koła, liście, półkola. Możesz wybrać inne formy. Gdy farba wyschnie, domaluj czarną farbą kropeczki, koła lub inne formy na złotej farbie. Na sam koniec dorysuj białym żelopisem liście. W moim starszym poście opisałam różne modele białych pisadeł– ich wady oraz zalety.

Wykonaj lettering – oszukana kaligrafia

brush lettering akwarela - Lettering na złotym akwarelowym tle

Teraz czas na wykonanie napisu. Wykonaj może najpierw szkic na osobnej kartce. W tym projekcie idealnie spisze się oszukana kaligrafia. Pobierz bezpłatny szablon jeśli chesz poćwiczyć literki.

Czas na ostatnie kleksy

brush lettering złoty - Lettering na złotym akwarelowym tle

Namocz pędzel w złotej farbie i wykonaj kilka kleksów na pracy, które ją ładnie wypełnią. Nie przesadzaj z ilością. Pamiętaj: Mniej jest więcej.

Gotowe 🙂

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do wykonania tego prostego projektu. Jeśli go spróbujesz odtworzyć, oznacz mnie na instagramie lub wrzuć do naszej grupy na facebooku. Pochwal się swoimi efektami.

Jesteś początkująca i nie wiesz od czego zacząć? Pobierz mój bezpłatny narzędziownik i wystartuj z brush letteringiem. W narzędziowniku znajdziesz zasady brush letteringu oraz niezbędne minimum, aby zacząć.

IMG 4302 1024x768 - Lettering na złotym akwarelowym tle

Pozdrawiam

Mariola

logo Mar Art 1 1024x735 - Lettering na złotym akwarelowym tle
Mariola Nowak-Jäger

About Mariola Nowak-Jäger

  •  

1 Comment

Leave a Comment