fbpx
  • Facebook
  • YouTube

Bullet journal to go


Loading

Bullet journal to go

FullSizeRender 768x1024 - Bullet journal to go
bullet journal to go

Częste pytanie: co to jest Bullet journal?

Od dobrych kilku lat szaleje moda na “bullet journal”. Wiele osób, które trafia przypadkowo na mój profil instagramowy zadaje pytanie ” co to właściwie jest?”.

Planer, kalendarz, pamiętnik – te wszystkie trzy określenia pasują do bullet journal, w skrócie nazywanego “BUJO”. W zależności od tego jaką tematykę zapisujemy w naszym “memories-keeper”, może on przybrać formę “art-journal”, “travel-journal”, “study-journal”, tutaj nie ma żadnych granic, ani wytycznych. Bullet journal ma na celu organizację, planowanie terminów, ale również zapisywanie ważnych wydarzeń, celów, nawyków, notatek. Metoda ta polega na organizacji, dni, tygodni miesiecy w zwykłym czystym zeszycie / notatniku.

Rynek jest przesycony mnóstwem kalendarzy, planerów itp. jednak ciężko znaleźć taki, który będzie nam odpowiadał w 100 %. Planując w BUJO wizualizujemy swoje plany, listy “to do”, zakreślamy wykonane zadania, jesteśmy kreatywni tworząc nowe układy, motywy, strony. Konieczność ciągłego tworzenia tygodni i miesięcy pozwala nam ogarnąć chaos, monitorować postępy.

5 faktów, o których powninnaś wiedzieć zanim zaczniesz planować z BUJO

  1. Notanik w kropki. Wybierz taki, który jest w kropki. W takich notatnikach najłatwiej rysuje się tabelki. Marka zeszytu jest nieistotna. Ja wybrałam Leuchtturm 1917.
  2. Mniej jest więcej. Zwłaszcza na samym początku nie warto się stresować i starać się umieszczać wszystkie możliwe śledziki. Ja np. nigdy nie kontrolowałam czasu mojego snu, dlatego nie ma sensu, abym rysowała “tracker snu”. Wybierz tylko to, co jest dla Ciebie istotne.
  3. Szukaj inspiracji na youtube i instagramie. Gdy zaczynałam moje BUJO nie miałam pojęcia jak je stworzyć, jak narysować miesiące, dniówki itp. Pomógł mi w tym kanał Amandy z tutorialami poszczególnych miesięcy, potem pomysły zaczęły same mi przychodzić do głowy. Kanał Amandy https://www.youtube.com/user/amandarachlee
  4. Każdy miesiąc może wyglądać inaczej. Eksperymentuj, szukaj swoich układów list, analizuj co się u Ciebie najlepiej sprawdza. BUJO to Twój produkt, i to Ty masz być z niego zadowolona. Zobacz inspirację od Izy, którą przygotowała na miesiąc luty.
  5. BUJO można zacząć w każdym momencie. Luty, sierpień, listopad – pora nie ma znaczenia, bo to Ty decydujesz, jak wygląda Twój “memories-keeper”.

Dla osób szukających inspiracji do swojego BUJO przgotowałam krótki “bullet journal to go” z wzormi i przykładami.

Pobierz przewodnik do bullet journal

Mam nadzieję, że plik okaże się Wam przydatny. Czekam też na Wasze opinie.

cdn.

pozdrawiam

Mariola

Mariola Nowak-Jäger

About Mariola Nowak-Jäger

  •  

2 komentarze

Leave a Comment