• Facebook
  • YouTube

Loading

Brokatowy napis w procreate -instrukcja po polsku

Procreate po polsku instrukcja krok po kroku

W dzisiejszym wpisie pokażę Ci jak wykonć prosty brokatowy napis, wykorzystując podstawowe funkcje w procreate. Jeśli szukasz dalszych inspiracji zajrzyj do mojego kursu online lub odwiedź mój kanał na youtube, gdzie regularnie wrzucam tutoriale po polsku. Polecam Ci zasubskrybować mój kanał, aby nie przegapić nowych filmów. Moje instrukcje z pewnością pozwolą Ci poznać jeszcze lepiej procreate.

Zachęcam Cię również do przeczytania mojego wcześniejszego wpisu na temat procreate, w którym omawiam najważniejsze funkcje.

Zaczynamy!

1. Wrzucamy brokatowe tło na pierwszą warstwę

Dodaj do pierwszej warstwy brokatowe tło, klikając w klucz i wybierając opcję „insert photo”. Jeśli nie masz w swoich zasobach broaktowego tła- pobierz bezpłatne np. z frepik lub innych stron zawierających bezpłatne treści.

warstwy w procreate jak ustawić

2. Dodaj drugą warstwę i pokoloruj ją

Pokoloruj drugą warstwę na mocne, krzyczące kolory. Dlatego wybierz w tym celu mocny kryjący pędzel. W późniejszych etapach rozjaśnimy nieznacznie tło, dlatego nie bój się, że przesadzisz z intensywnością.

dodawanie warstwy w procreate tutorial i instrukcja

3. Rozmywamy tło

Teraz przejdź do czarodziejskiej różdżki i rozmyj kolory funkcją „Gaussian blur”. Ustaw natężenie na ok. 50% , efekt będzie wtedy całkiem fajny. W zależności jakie wybrałaś/ eś nasycenie wyjściowe- dopasuj natężenie. Kolory stają się bardziej rozmazane i w sposób naturalny łączą się ze sobą, gdyż przejścia między nimi stają się bardziej płynne.

gaussian blur jak działa w procreate po polsku

4. Podkręć nasycenie koloru

Zostajemy jeszcze w obrębie czarodziejskiej różdżki i zwiększamy nasycenie koloru. Podkręć je na ok. 60-70 %.

czarodziejska różdżka w procreate po polsku

5. Przyciemniamy kolory i zmniejszamy krycie

Teraz przejdziemy w ustawienia warstwy, aby zmniejszyć krycie warstwy- ustaw „opacity” na ok. 50-60 5%. W zależności jakie było twoje tło wyjściowe dobierz odpowiednią wartość krycia. W tym kroku nasze tło brokatowe z warstwy pierwszej zaczyna przebijać. I o to chodzi! Następnie wybierz funkcję „darken”, dzięki której kolory zrobią się jeszcze badziej ciemne. Jeżeli efekt do końca Ci jeszcze nie odpowiada, zmień krycie „opacity”.

ustawienia warstwy darken w procreate

6. Łączymy dwie warstwy w jedną

Połącz obie warstwy w jedną- używając funkcji „merge down” lub ściągnij je ze sobą dwoma palcami. Skróty gestów możesz pobrać z mojego wcześniejszego wpisu lub obejrzyj mój tutorial na youtube.

jak działa merge down po polsku instrukcja procreate

7. Dodaj nową warstwę

Dodaj nową warstwę i zabarw ją na biało.

dodawanie warstwy instrukcja

8. Używając gumki wykonaj napis

Wybierz w obrębie gumki pędzel, którym będziesz pisać. Polecam bibliotekę „caligraphy”.

ustawiamy brushe w procreate

9. Napis jest gotowy

Wykorzystałam dwa różne pędzle – brush pen oraz monoline.

instrukcja procreate po polsku

10. Dodajemy efekt bokeh

Aby grafika była ciekawsza użyj pędzla o nazwie „Bokeh”.

jak ustawić pędzel w procreate tutorial

11. Gotowe

Gotowe ! Jeśli podobała Ci się ta instrukcja procreate po polsku zostaw proszę komentarz.

A jeżeli masz ochotę na więcej zapoznaj się z zawartością mojego kursu „Lettering w procreate”. Z pewnością znajdziesz w nim wiele dodatkowych treści, które pomogą Ci podniosą Twoje umiejętności. Kurs możesz zakupić w moim sklepie. Zapisując się natomiast na mój newsletter otrzymasz bezpłatny rozdział z mojego przewodnika do nauki hand letteringu.

happy new year w procreate tutorial

Pozdrawiam

Mariola

Mariola Nowak-Jäger

About Mariola Nowak-Jäger

  •  

2 komentarze

Leave a Comment