fbpx
 • Facebook
 • YouTube

Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu “hand lettering”


Loading

Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu “hand lettering”

Arkusze do brush letteringu na start

Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z nauką, niezbędne bedą na sam początek arkusze do brush letteringu. W internecie znajdziesz całą masę bezpłatnych i płatnych arkuszy do ćwiczeń. Trenowanie podstawowych alfabetów ma na celu wyrobienie u Ciebie nawyku pisania grubej i cieńkiej linii. Nie zaczynaj od skomplikowanych, fantazyjnych alfebetów! Będzie Ci bardzo ciężko je odtworzyć i być może za szybko się poddasz.

alfabety do brush letteringu - Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu "hand lettering"

Jak często trenować z arkuszami

Trenuj wtedy, kiedy masz na to ochotę i czas. Aby zauważyć postępy wystarczy ćwiczyć średnio 3-4 razy w tygodniu po 30 minut. Pierwsze wyniki zauważysz po ok. 4 tygodniach. Natomiast największy przełom następuje po ok. 3 miesiącach. Po tym okresie czasu zazwczaj masz już wyrobiony nadgarstek, który automatycznie radzi sobie z grubą i cieńką kreską. Pobieram bezpłatne arkusze do brush letteringu.

arkusze do kaligrafii - Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu "hand lettering"

Umiem już pisać alfabety, co dalej?

Jeśli odtwarzanie alfabetów idzie Ci już sprawnie, możesz zacząć pisać całe wyrazy. Ważne jest tutaj, aby wyrobić sobie dobre nawyki. Jeśli nie będziesz tego wykonywać poprawnie, złe nawyki utrwalą Ci się do tego stopnia, że wszystkie tygodnie, albo i nawet miesiące pójdą na straty. Do dziś widzę osoby, które piszą od lat, a nadal nie zwracają uwagi na światło litery. Nie sztuką jest zrobić 10 napisów do 10-ciu wyzwań. Zrób jedną, ale poprawnie, popracuj nad prawidłową techniką. Później spod Twojej ręki będą wychodziły cudowne prace. Zachęcam Cię również do pobrania bezpłatnego rozdziału z mojego przewodnika do nauki hand letteringu.

DSC 4696 1024x678 - Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu "hand lettering"

Kurs online hand lettering

1 czerwca miał premierę mój autorski kurs online “Hand lettering”. W kursie prowadzę Cię za rękę od zupełnych podstaw, po zaawansowane techniki. Do kursu są również dołączone arkusze ćwiczeń. Jest ich ponad 90! Znajdzesz w nich m.in. :

-nazwy drzew

-nazwy kwiatów

-dni tygodnia

-nazwy miesięcy

-różne proste wyrazy

oraz wiele, wiele innych

hand lettering kurs online 1024x727 - Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu "hand lettering"

Zapraszam Cię na pokład kursu!

Jeżeli kiedyś już zaczęłaś naukę hand letteringu i nadal Ci nie wychodzi – to nie Twoja wina! Brakuje Ci odpowiednich materiałów (być może piszesz nieodpowiednimi brush penami po złym papierze- pamiętasz mój wpis na blogu o 5-ciu największych błedach podczas nauki?) lub osoby, która poprowadzi Cię za rękę. Ja też uczyłam się letteringu od innych. Dzisiaj masz okazję skorzystać z mojego doświadczenia w zaciszu swojego domu.

Efekty moich kursantek

Jeżeli jesteś osobą, która się jeszcze waha, wydaje Ci się, że się nie nauczysz, albo uważasz, że nie masz talentu, przedstawiam Ci dziś historię Angeliki (Polonistka nie tylko rysuje), która pracuje od ponad 3 miesięcy z moimi materiałami. Zobacz jakie poczyniła postępy!

Przed:

IMG 5238 768x1024 - Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu "hand lettering"
IMG 5234 768x1024 - Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu "hand lettering"

Na zdjęciach powyżej, Angelika nie zwracała uwagi na światło litery, zarówno między literami, jak i w nich samych. Ponadto kontrast między cieńką, a grubą linią jest niewielki, dlatego brush lettering nie robi w tych pracach zamierzonego efektu,

Po:

aaa 768x1024 - Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu "hand lettering"
IMG 5235 768x1024 - Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu "hand lettering"

Powyższe zdjęcia powstały podczas nauki brush letteringu razem ze mną. Zauważ precyzyjność grubej i cieńkiej kreski w literach. Angelika stosuje ponadto elementy ozdobne w literach, zaczęła również delikatnie “bouncować” nimi.

opinia - Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu "hand lettering"

Masz pytania? Prześlij mi je na maila, na adres kontakt(malpa)mar-art.org

Pozdrawiam

Mariola

logo Mar Art 1 1024x735 - Arkusze do brush letteringu oraz premiera kursu "hand lettering"
Mariola Nowak-Jäger

About Mariola Nowak-Jäger

 •  

8 komentarzy

 •    Reply

  ćwiczę z tymi arkuszami, prostota i minmalizm, nareszcie nauczyłam się pisać grube i cieńkie linie 🙂

 •    Reply
  Katarzyna Smulczyk Lipiec 13, 2020 at 6:22 pm

  Polecam z całego serca kurs Hand lettering. Kurs przygotowany jest bardzo profesjonalnie. Podczas kursu odczuwam (odczuwam, bo cały czas przerabiam kurs), że jestem prowadzona za rękę – krok po kroku. Mariola dzieli się całą swoją wiedzą, wyjaśniając w bardzo przyjemny i zrozumiały sposób jak należy ćwiczyć aby dojść do mistrzostwa. W kursie jest przeogromna dawka wiedzy. Ja każdego dnia ćwiczę i ciągle przede mną mnóstwo materiałów do przerobienia. Super, że za taką cenę dostaję się olbrzymią dawkę wiedzy. Mariolu jeszcze raz bardzo, bardzo Ci dziękuję, że wspierasz i motywujesz. Kurs jest podzielony na moduły, do których zawsze łatwo wrócić. Z kursem można pracować swoim tempem. Jeśli się ćwiczy można zauważyć duże postępy. Na tą chwilę zauważyłam, że bardzo poprawił mi się charakter pisma.

 •    Reply

  Jestem szczęśliwą posiadaczką kursu Hand Lettering od Mar-art i muszę powiedzieć, że jakość kursu jest niesamowita. Przede wszystkim jest równowaga między teorią, która ma ogromne znaczenie a ćwiczeniami praktycznymi. Tłumaczenie hand letteringu jest nieskomplikowane i zrozumiałe dla osoby na każdym poziomie. Zadziwia mnie ilość szablonów, dzięki którym można ćwiczyć literki i wyrazy w nieskończoność. Efekty są już zauważalne, pierwsze napisy urodzinowe metodą brush letteringu już trafiły do naszego kolegi i byłam bardzo dumna, że mogłam je samodzielnie zrobić 🙂 Do tej pory byłam ‘tą od białych kopert’. Nadal się uczę, bo przy dzieciach tego czasu nie jest za wiele, ale wiem, że jest za każdym razem coraz lepiej. Przerabianie kursu jest aktualnie jedną z najlepszych form relaksu, jakie mogłabym sobie wymarzyć przy mojej szalonej dwójce dzieciaków 🙂 Polecam z całego serca!

 •    Reply

  Kurs jest rewelacyjny! Bardzo dobrze przygotowany, przystępnie wytłumaczone są wszystkie ćwiczenia. Jest dużo praktyki, a jest to dla mnie najważniejsze. Efekty pojawiły się u mnie piorunująco szybko, jestem naprawdę w szoku, mimo ograniczonego czasu na ćwiczenia. Pierwsze napisy wykorzystałam w sketchnotkach i zrobiły efekt wow. Z całego serca polecam, bo po prostu warto!!! Dodatkową wartością dla mnie jest to, jak bardzo wciągają ćwiczenia, jak mocno relaksują – są dla mnie rodzajem medytacji.

 •    Reply
  Angelika Ryrych-Piwowar Lipiec 18, 2020 at 7:58 pm

  Kurs Hand Lettering od Mar-Art jest niesamowity!!! Powiem więcej,… Dzięki temu, że ponownie chwyciłam za brush peny moje życie wzbogaciło się o nową pasję… Zawsze chciałam nauczyć się pięknie pisać, ale nie chodziło tu o zmianę charakteru pisma. Marzyłam, aby nauczyć się hand letteringu, by rękodzieło, które tworzę, było pełniejsze, zyskało na wyjątkowości. Niestety zupełnie nie radziłam sobie z tą materią, brush lettering jawił mi się jako granica, której nie jestem w stanie przeskoczyć. Jakież to było złudne…
  Odkrycie Mar-Art i udział w LETTER PARTY wyjaśniło wszystko, wróciłam do brush letteringu i okazało się, że bariery da się pokonać, trzeba tylko poćwiczyć, ale przede wszystkim zacząć OD POCZĄTKU! Gruba kreska w dół, cienka kreska w górę, właściwy nacisk, wyczuć brush peny i … UDAŁO SIĘ! Literki zaczęły mi się podobać. Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc przyszedł czas na kurs on line. Kurs przygotowany jest perfekcyjnie, zadbano o każdy szczegół, karty pracy są wyjątkowe, estetyczne, pomocne. Można zaczerpnąć fachowej wiedzy,a podana jest ona w bardzo przystępny sposób.
  Szczególne podziękowania kieruję w stronę autorki kursu, która zawsze służy radą, wspiera. To niezwykła osoba, a jej literki… RAJ!

 •    Reply

  Świetna strona, pełna inspiracji i fantastycznych materiałów do ćwiczeń. Właśnie ukończyłam kurs Hand Lettering: bardzo inspirujący i kreatywny sposób na relaks, bogactwo materiałów i przede wszystkim niezwykle wciągający sposób przedstawienia zagadnień. Polecam, polecam, polecam i z pewnością będę wracać!

 •    Reply
  Dagmara Jakubowska Lipiec 23, 2020 at 8:35 pm

  Od czerwca odkrywam tajniki handletteringu dzięki kursowi od Marioli. Przyznam szczerze, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Dzięki podziałowi na moduły mogę w swoim tempie przyswajać wiedzę i ćwiczyć. W kursie poznajemy podstawy, porównanie różnych brushpenów i wiele technik. Udział w kursie pomógł mi również w pracy, podczas organizacji przyjęć i wesel mogę stworzyć niebanalne tablice powitalne dla gości. Dziękuję za wprowadzenie mnie w ten fascynujący świat, kurs również powolutku przetwarza mój 11-letni syn i jest zachwycony. Jeżeli ktokolwiek chce w wolnym czasie zainwestować w siebie to gorąco polecam.

 •    Reply

  Dzień dobry 🙂 Mam to szczęście, że zostałam posiadaczką Kursu Hand Letteringu w pełnej okazałości. Nie sposób jest wyrazić tego, jak profesjonalnie został on przygotowany. Przed każdą praktyką jest odpowiednia, nie przeciążająca acz “pełna mięsa” dawka teorii, która wspiera w dalszej pracy. Wszystko jest pozbawione wątpliwości , poprzez przekaz w postaci nagrań, gdzie autorka pokazuje jak dane ćwiczenie prawidłowo wykonać. Dla mnie to niesamowite narzędzie i uzupełnienie, przy pracy z notowaniem wizualnym. Dzięki temu kursowi, zyskuję coraz większe poczucie pewności siebie w tym obszarze.
  Polecam każdemu! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, rozwiej je i nie zwlekaj, bo na prawdę WARTO!

Leave a Comment